Аделія Бухенбах

Білогузова Анастасія

1. Ім`я героя.(Звідки?Якого роду?Чим Займається? Вік. Зовнішність.)

Аделія Бухенбах. Чехословаччина. Прага. Із заможної родини. Вдова. Власниця цирку.













"У кімнаті відвідування його чекала 
ек­стравагантна вродлива пані.
- Мадам Бухенбах, - простягнула вона
Іванові свою ручку в чорній рукавичці. -

Аделія."

"- Гірський ведмідь на прізвисько “Іван
Сила”, - розсміялася вона. - Ну то я його
забираю, чи як? - холодно звернулася ма­
дам Бухенбах до Бенцика."

2. Другорядний персонаж.
3. Прототип. Немає.
4. Соціальне значення героя.

Фделія Бухенбах - власниця цирку, належить до аристократичних кіл , заможна, впливова, спілкується з представниками влади. ЇЇ головна мета-зробити свій цирк успішним, популярним, щоб він приносив неймовірні прибутки. Вона не зважає на людей, а просто використовує їх, прагне слави та визнання.

"- Це моя нірка, - кинула вона недба­ло рукавички на стіл посеред кімнати, всуціль обклеєної афішами з великими на­писами “Цирк БУХЕНБАХ”.
 - Тільки не подумайте, що я вас викупила з великої любові до штанги чи гірських ведмедів. Ні, коханий! Це чистий бізнес."

5. Проблеми, порушені автором у творі через цей образ.

    Аделія Бухенбах вчинила нечесно по відношенню до Івана Сили. Вона, отримвши  свої 50 тисяч застави назад, не сказала йому про це. Вона прагнула поневолити таким чином хлопця і змусити працювати на себе. Також, бажаючи заробити більше грошей, Аделія влаштовувала поєдинки Іванові з іншими силачами світу, хоча сам Іван часто був проти цього. 
   Розглядаючи її образ, автор порушує такі проблеми, як: проблема нечесності та непорядності, користолюбства, жадібності, зловживання своїм становищем, байдужості до долі людини, жорстокості у ставленні до інших.

"Після візиту Президента і розмови з його помічником справа проти Івана Сили бу­ла закрита. Сьогодні вона одержала свої 50 тисяч назад, але тримала це в гли­бокій таємниці. По-перше, заставою вона прив’язувала Івана Силу до свого цирку.
А по-друге, гроші зайвими ніколи не бу­вають. І тут цей дурний карлик мало все
не зіпсував. “Треба бути обережнішою”, - зробила висновок мадам і налила собі шам­
панського."

"- Маленька потворо! - просичала во­на. - Я знаю все, бо вносила за Івана заста­ву. Але якщо ти, підла твоя душко, - вона заліпила карлику гучного ляпаса, - ще хоч
раз розпускатимеш плітки...Тепер ляпаса горбун отримав з іншого боку.
- Тоді скуштуєш ось цього! - показа­ла вона Піні батога. - А тепер геть звідси,
і щоб я бачила тебе тільки під час висту­пів!"

6. Психологія характеру (духовне багатство, моральна  краса чи потворність).

    Аделія Бухенбах постає у творі людиною зі спотвореною душею. На початку повісті ми бачимо холоднокровну жінку, сувору, вимогливу, жорстоку бізнес леді, яка прагне розкішного життя, яка любить гроші, використовує людей, бреше підступно , дбаючи про власні інтереси.
    Можливо, саме життя зробило її такою.Вона самотня, без опори та підтримки, дбає про те, щоб її цирк процвітав. Нелегкі обов`язки, боротьба за власне місце у жорсткому чоловічому світі зробили свою справу.
    Але Аделія змінюється.Коли з Іваном Силою сталося нещастя вона дуже переживає за нього, можливо,відчуваючи свою провину, вона робить усе можливе, щоб Іван видужав. У кінці повісті вона закохується і знову стає звичайною жінкою, яка відчуває себе захищеною, коханою, ніжною та тендітною. У неї змінюються життєві орієнтири. Замість неспокійного, відповідального циркового життя директора , вона обирає сім`ю, кохання, спокійне життя. Вона стає чутливою до проблем інших, проявляє щедрість, чим дивує всіх.

"- Так-так, любі мої, - продовжувалапані Аделія. - Дванадцять років після
смерті свого коханого чоловіка я тягнула справу його життя. Але бачу, що всьому є
початок і кінець.
- Я виходжу заміж, - раптом крізь сльози мовила вона.
Здивування сягнуло піку.
- І хто цей щасливець? - запитав Пан­дорський.
- Ви його знаєте. Це мсьє Фрасьє. Уже півроку він чекає моєї згоди."

"- Якщо Пандорський, Фандіго і Рена­та хочуть продовжувати виступи, - мадам
Бухенбах сьогодні годі було спинити, - то я даю їм у безоплатне користування циркове
майно.

- Ура! - втретє пролунало в каюті."

7. Місце і роль персонажа в сюжеті твору.

Аделія Бухенбах займає одне з головних місць у сюжеті твору. Головний герой Іван Сила в певний момент робить життєвий вибір, підписавши контракт із цирком "БУХЕНБАХ". Його доля з цього моменту тісно пов`язана з діяльністю цього цирку і відповідно з Аделією Бухенбах. Саме завдяки роботі у цирку Іван стає чемпіоном світу, найсильнішою людиною.Тому роль цього персонажа у творі дуже важлива.

8.Мова як засіб самовираження героя.

У мові Аделії відчувається зверхнє ставлення до простих людей, улесливість та манірність у розмові з людьми впливовими. Вона тонкий психолог і часто користується мовою як засобом впливу на інших.

"- Сідайте, мій гірський ведмедику! -ласкаво запросила вона його на канапу біля
себе. - Я вітаю вас із чудовим виступом.
Вона відкоркувала пляшку шампан­ського.
- За такий успіх годиться випити!
Іван хотів лише пригубити келих, але мадам пальчиком притримувала дно бо­калу доти, доки він його не перехилив.
- Ось так, мій коханий, - вона сиділа зовсім близько, і від її погляду, запаху,тепла в Івана паморочилася голова. - Мій ведмедику, у мене до вас є одна пропози­ція, - губами вона майже торкалася його уст.
- Яка? - насилу видихнув Іван.
- Поборотися з найсильнішою люди­ною Баварії, - вона дивилася йому просто
в очі.
- Ви ж знаєте, що я зарікся боротися на сцені, - відповів тихо Іван.
- Але хтось мусить відстояти честь на­шої Республіки, - мадам звабливо усміхну-
лася, а тоді підійшла до дверей і зачинила їх на ключ."

9. Ставлення  до героя автора та інших персонажів твору.

Автор з одного боку ніби милується красою, вишуканістю цієї жінки, але часто ставить її у досить незручні ситуації, де прагне показати її справжню сутність, потворність думок, вчинків.Він  спонукає читача розібратися ,чому така зовні гарна жінка себе так негідно поводить. У певних ситуаціях автор співчуває героїні, іноді іронізує , змальовуючи її образ, а в кінці повісті зовсім змінює її поведінку, від чогозмінюється ставлення до героїні і читача, і інших героїв повісті.

10. Моє ставлення до героя. Над чим мене змусив замислитися герой?

    Образ для мене виявився цікавим. Він поданий автором із різних боків і змінюється протягом твору. Мені сподобалася Аделія Бухенбах як гарна успішна жінка, яка вдало зуміла побудувати бізнес та продовжила справу чоловіка. Вона сильна, працьовита, має здібності лідера, організатора, керівника.Вона дуже розумна, вміє досягти своєї мети.Часто вона впливає на долі інших людей. Але мене спосатку обурила її поведінка.Мені не сподобалася її пихатість , нечесність по відношенню до інших.Але я задоволена , що ця героїня знайшла -таки своє щастя.
     Цей образ вчить нас правильно обирати життєві цінності, спонукає бути успішними в житті, застерігає від брехні, жадібності, користолюбства, закликає поважати людей та їх вибір. 
     


Немає коментарів:

Дописати коментар